ANDĚL STRÁŽNÝ – nepřetržitá tísňová péče po celé České republice

Hlavním posláním všech andělů strážných je pomáhat lidem a ochraňovat je, většina lidí věří, že existují, i když je nemohou vidět. My ale jednoho opravdu známe a rádi bychom Vám ho představili.

Anděl Strážný je v tomto případě organizace, jejímž smyslem a hlavním posláním je, aby senioři, nemocní a handicapovaní mohli, i přes vysoký věk či zdravotní komplikace, stále žít doma. Aby nemuseli odcházet do pobytových zařízení, ale mohli co nejdéle žít ve známém a komfortním prostředí svých vlastních domovů. Anděl Strážný je registrovaná sociální služba tísňové péče, jejíž klienti jsou opatřeni monitorovacím zařízením s SOS tlačítkem, které nosí stále u sebe. Toto tlačítko je napojeno na dispečink organizace, který je k dispozici nepřetržitě, 24 hodin denně, 365 dní v roce. Klienti jsou tak stále v bezpečí, doma i venku, s pocitem, že když se něco stane, tak pomoc přijde vždy, a to téměř okamžitě a díky GPS lokátoru, který je součástí zařízení, i na správné místo.

Součástí služby Anděla Strážného však není pouze monitorovací zařízení, které Vám v případě potřeby po stisknutí SOS tlačítka přivolá pomoc. Součástí může být také kontrola Vašeho zdravotního stavu, připomínání léků či velmi oblíbená tzv. Povídavá linka. Povídavá linka eliminuje pocity osamění díky plánovaným a připravovaným hovorům na míru. Na základě této služby si tak můžete popovídat o tom, co Vás trápí, co máte rádi (hádanky, historie, apod.) či si s dispečerkami můžete zahrát různé kvízy. Všechny tyto služby lze v rámci zapůjčení mobilního monitorovacího zařízení individuálně nastavit tak, aby Vám vyhovovaly, vše se řídí Vaším přáním.

Anděl Strážný má celorepublikovou působnost, 11 let zkušeností a pomáhá stovkám klientů po celé České republice. Díky monitorovacímu zařízení jste v nepřetržitém hlasovém a elektronickém kontaktu s odborným personálem dispečinku, který je vždy připraven poskytnout či zprostředkovat neodkladnou pomoc v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu nebo ohrožení života (např. při pádu, napadení, apod.).
Hlavním cílem organizace je co nejvíce oddálit odchod do pobytových zařízení, zachování psychického zdraví a lidské důstojnosti. Ani Vy na to nemusíte být sami, nebojte se požádat o pomoc, Anděl Strážný ji rád poskytne i Vám.

Pokud Vás služba tísňové péče zajímá, tak můžete kontaktovat organizaci na bezplatné NONSTOP infolince 800 603 030, kde Vám odborně vyškolené pracovnice dispečinku nezávazně poskytnou veškeré informace a předají kontakt na sociální pracovnici v místě Vašeho bydliště. V případě Vašeho přetrvávajícího zájmu si následně se sociální pracovnicí domluvíte den a čas, který Vám bude oběma vyhovovat a sociální pracovnice přijede přímo k Vám domů, abyste nemuseli nikam cestovat, a službu Vám představí. Vše podrobně vysvětlí a zařízení nastaví individuálně na míru tak, abyste byli spokojeni.

V případě zájmu o více informací či o zřízení služby kontaktujte tísňovou péči Anděla Strážného na NONSTOP bezplatné telefonní lince na čísle 800 603 030 nebo nám napište e-mail na poptavka@andelstrazny.eu. Více informací se také dozvíte na našich webových stránkách www.andelstrazny.eu.

Autor:KZ