Hokejový klub představil další trojlístek posil pro 2. ligu

Léto je sice v plném proudu, ovšem kralupské hokejové Áčko dále zbrojí na II. ligu. Po již představených posilách se k týmu brzy připojí další trojlístek hráčů, s nimiž se vedení dohodlo na spolupráci.

Zkušenost do kabiny by měl bezesporu přinést kladenský odchovanec Vojtěch Šilhavý, jenž v minulém roce působil v prvoligové Třebíči. Hlubokou stopu ovšem zanechal také ve Vsetíně, kde strávil pět úspěšných let. „Cestování už bylo dost a dost. Vracím se domů a na působení v kralupském dresu se už moc těším,“ uvedl osmadvacetiletý hokejový bojovník s extraligovými zkušenostmi.

Stejným primátem se ovšem může pyšnit i brankář Lukáš Sochůrek, který si českou nejvyšší soutěž vyzkoušel v Plzni. Do Kralup putuje z týmu pražské Kobry, a tudíž i on to bude mít do našeho města hodně blízko. „Cítil jsem, že už potřebuji změnu. Kralupy jsou pro mě velkou motivací, navíc hned několik budoucích spoluhráčů velmi dobře znám. Už se těším, až to všechno vypukne,“ sdělil své první dojmy po pořízení fotografií v novém dresu.

Obdobnou premiéru má za sebou i třetí do party, čtyřiadvacetiletý útočník Kryštof Hrala, který přichází do Kralup z druholigových Letňan. Následuje tak už dříve představené borce, Tadeáše Pejchala a Adama Kellersteina z téhož klubu. „Vím, že v Kralupech chodí na hokej hodně lidí. Jsem zvědav na zápasovou atmosféru,“ svěřil se bývalý mládežnicky reprezentant, účastník MS hráčů do 18 let.

V následujících několika dnech představí hokejový klub ještě další posily, přičemž někteří další hráči se v průběhu srpna zapojí do finální přípravy před zahájením soutěže. Celkem osmadvacet jmen bude fanouškům odkryto v polovině srpna. „V záloze máme mimo jiné ještě jedno velké překvapení. Snad se nám vše podaří dotáhnout do zdárného konce,“ uvedl Martin Hampl, manažer HK Kralupy.

Stávající soupiska:

Brankáři: Luboš Novotný, Lukáš Sochůrek, David Němec

Obránci: Martin David, Jakub Verbík, Roman Verbík, David Chládek, Jakub Kučera, Tomáš Prášek, Josef Zajíc ml.

Útočníci: Adam Kellerstein, Tadeáš Pejchal, Kryštof Hrala, Vojtěch Šilhavý, Tomáš Soukup, Ondřej Hampl, David Bradáček, Jakub Kaprál, Jonáš Marek, Jiří Brandejský, Štěpán Binko, Filip Štibran, Adam Stupka

(potvrzené posily červeně)

Výčet přípravných zápasů:

25.08. 2023 (18:45) | HK Kralupy – HC Řisuty

29.08. 2023 (18:00) | Hokej Ústí nad Labem – HK Kralupy

31.08. 2023 (18:15)  | HK Kralupy – Mostečtí Lvi

08.09. 2023 (18:45) | HK Kralupy – HC Řisuty

12.09. 2023 (18:00) |Mostečtí Lvi – HK Kralupy

15.09. 2023 (18:30) | HK Kralupy – HC Benátky nad Jizerou

Rozlosování 2. ligy: Základní část – 2. liga 2023_2024

Autor:KZ