Pohadlo – Jak si žijí Holubovi (02.07. 2024)

Proč se maminka rozhodne jít do divadla sama? Co s tatínkem, který od všeho dává ruce pryč? Co dělat, když se z dcery stane strašidlo? Co s jedním synem, který neumí poprosit a s druhým, který se nechce mýt? Jak vysvětlit tetě, že mnoho sladkého člověku škodí? A co děda a jeho fajfka? Jestlipak právě ona nemá kouzelnou moc nad Holubovic domovem?

V této rodině je každý trochu svůj a každý má své mouchy. Podobně jako v životě i v naší pohádce nezbývá, než se s nimi popasovat. Vyprávění o rodině a rodinných vztazích, které jsou někdy pěkně zapeklité. Pohadlovým kukadlem se tentokráte podíváme na zoubek generačnímu soužití.

Naše pohádka, ve které nechybí písničky, veršované pasáže a prostor pro interakci s divákem, je rovněž prosbou a tiše vysloveným přáním vzájemné soudržnosti, která nám pomáhá překonat nejedno úskalí.

Julian Chcilian, Emil, co se nemyl, Berta Puberta, maminka Všechnomarnýje, tatínek Tomášjedno anebo teta Sladěna a hlavně starý moudrý děda Alecoto. Ti všichni vás zvou na návštěvu do jejich vypečené rodinky.

Pro vás napsaly a zahrají: Nikola Bartošová a Ivana Týcová

Po pohádce bude následovat tvůrčí dílna.

Vstupné: 150,- dítě, doprovod zdarma

Pohádku Jak si žijí Holubovi podpořila v roce 2024 NADACE ŽIVOT UMĚLCE.

Akce se bude konat v zahradě. Při nepříznivém počasí se přesuneme do KD Vltava.

Autor:KZ