Sbírka dárků pro děti z charit Kralupy a Roudnice bude letos plnit 214 přání

Mezi 6. listopadem a 10. prosincem můžou lidé splnit vánoční přání některému z 214 dětí z našeho okolí, které jsou klienty charit v Kralupech nad Vltavou a Roudnici nad Labem. Smyslem sbírky, kterou Rodinné centrum Havránek pořádá už po dvanácté, je udělat dárkem pod stromeček radost dětem z nemajetných rodin. Některé z nich bydlí v azylových domech, jiné se zúčastňují služeb charit pro rodiče s dětmi anebo docházejí do nízkoprahového klubu.

Co si přejí?
Dárky děti vybíraly jako každoročně za pomoci sociálních pracovnic v průběhu října. Najdete mezi nimi samozřejmě hračky, oblečení, hry, sportovní potřeby, kosmetiku a podobně. Letos je u mnoha přání pro usnadnění uveden i odkaz na konkrétní produkt, aby si dárci mohli udělat lepší představu o vysněné vánoční krabici. Některé děti se ale rády nechají trochu překvapit, a tak je prostor i pro dárce, kteří rádi sami vymýšlejí, čím potěšit.

Jak pomáhat
Dárce vyplní jednoduchý formulář a počká na potvrzení rezervace. Poté už může dárek pořídit (nebo rovnou zabalit, pokud věnuje něco, co už má doma a zbytečně by tam leželo). Děti mají obrovskou radost i z přidaných přáníček, hlavně takových, která někdo sám vyrobil a adresoval právě a jenom jim.
Kdo by si nevybral z adresných přání, může věnovat podle seznamu dětem potřeby a hry do herny. Pak už zbývá jen dopravit dárek do jednoho ze 3 sběrných míst (kromě obou charitních domů tradičně vybírá dárky také infocentrum zámku Veltrusy a brány parku), a to do neděle 10. prosince.

Všechna přání a instrukce k přihlášení najdete zde.

Událost na fb.

za RC Havránek Veltrusy Katka Vitochová

Autor:KZ