Začíná přestavba bývalé budovy pivovaru na kulturní centrum

Dne 11. 9. 2023 proběhlo na městském úřadě setkání starosty Libora Lesáka s představiteli společnosti STRABAG a. s., jež započne rekonstrukci bývalé budovy pivovaru. Předmětem projektu je celková přestavba stávajícího objektu na sedmipodlažní kulturní centrum, kde svá nová působiště najdou zejména příspěvkové organizace města.

V horních patrech budovy bude umístěn dům dětí a mládeže společně se základní uměleckou školou, ve spodních pak knihovna a městské muzeum. Historický původ stavby zároveň připomene restaurace s malým pivovarem. Hlavním cílem projektu je pak zajištění rozvoje kulturních a kreativních činností prostřednictvím vhodných a důstojných prostor pro jejich činnost. „Jsme u konce s výběrem dodavatele a zároveň na začátku stavebních procedur. Smlouva na rekonstrukci sladovny je podepsána. Ode dneška probíhá předání staveniště, které bude firma STRABAG zařizovat – stavbu oplotí, umístí jeřáb, zahájí demoliční práce a přestavbu jako takovou. S rekonstrukcí bude pochopitelně spojeno i jisté nepohodlí pro občany, náměstí a Vaníčkovu ulici bude ovlivňovat stavba nejvíce, dojde i k nárůstu nákladní dopravy v centru. Největší investiční akce současné doby by však měla být do dvou let hotová,“ poznamenal starosta Libor Lesák k zahájení a průběhu akce.

logo npo mkcr eu.png

Projekt Kulturní centrum Kralupy nad Vltavou je spolufinancován Evropskou unií. Na projekt „Kulturní centrum v Kralupech nad Vltavou“ získalo město dotaci z Národního plánu obnovy (prostřednictvím Ministerstva kultury České republiky) ve výši 200 milionů korun. Celková částka realizace vyjde na 329 798 854 Kč bez DPH, resp. 399 056 613,30 Kč s DPH. „Rekonstrukce kralupského pivovaru a jeho přestavba na kulturní centrum je pro nás velká výzva, každá stavba je něčím jiná a zajímavá,“ dodal k předání stavby Radim Aulický, ekonomický ředitel STRABAG a. s.

Aleš Levý, tiskový mluvčí

Andrea Jůnová, šéfredaktorka KZ

Autor:KZ