Bohemia Soccer Cup Strahov

O sváteční středě 28. 9. 2022 jsme se odpoledne na pražském Strahově, coby tréninkovém centru AC Sparta Praha, zúčastnili fotbalového turnaje nazvaného Bohemia Soccer Cup Strahov 2022. Turnaj byl zorganizován pro 6 dětských kategorií, a to U8, U9, U10, U11, U12 a U13. Náš klub FK ČECHIE KRALUPY měl zastoupení v nejstarší kategorii U13, které se také říká mladší žáci, což letos obnáší kluky z ročníku 2010 a mladší. V každé kategorii, stejně jako v té naší U13, se účastnilo 8 týmů rozdělených do dvou skupin. Každý tým odehrál v turnaji 5 zápasů, a jak je u mladších žáků běžné, zápasy se hrály na polovině normálního fotbalového hřiště, na němž tedy byly postaveny dvě hrací plochy, kde se hrály souběžně vždy dva zápasy najednou. Každý zápas trval 20 minut hrubého času. Kategorie U13 hrála na hřišti s umělou trávou, a i když od rána docela dost pršelo, na začátek turnaje (i po celý jeho zbytek) bylo počasí již milostivé a na nějakou dobu dokonce vysvitlo i sluníčko.

Turnaj kategorie U13 otevírali naši kluci hned zápasem proti VIKTORCE ŽIŽKOV, coby nejvěhlasnějším soupeřem do jména v naší kategorii. Kluci se slavného jména nezalekli a brzy jsme šli do vedení brankou Honzy Boháče. Soupeř bohužel ke konci zápasu (doslova po jediné povedené akci) srovnal na konečných 1:1, ale i tak pro nás byla remíza moc cenná. V druhém zápase proti FC TEMPO PRAHA jsme naopak brzy prohrávali, ale po srdnatém výkonu kluci výsledek těsně před koncem dokázali otočit na 2:1 v náš prospěch, kdy obě branky vsítil Tomáš Zajíček. V posledním skupinovém zápase jsme porazili tým z Domažlicka SOKOL MRÁKOV celkem přesvědčivě 2:0, i když soupeřovi hráči byli šikovní a bojovní. O góly se tentokrát zasloužili Šimon Měchura a Honza Boháč.

Hodně nečekaně jsme se 7 body vyhráli naši skupinu a dle výsledků druhé skupiny jsme v rozřazovacím zápase o celkové umístění vyfasovali v pořadí druhý tým SOKOL STODŮLKY. Ani ten na naše kluky nestačil a po dvou gólech Honzů Šenkýře a Boháče jsme vyhráli 2:0, a tím se dostali do finále. Tam jsme změřili síly opět s týmem FC TEMPO PRAHA, který si v druhém rozřazovacím zápase o finále poradil s mužstvem FOTBAL ZÁKOLANY 2:1. Ve finálovém zápase měl pražský soupeř více ze hry, nicméně v polovině hrací doby jsme se brankou ostrostřelce Honzy Boháče ujali vedení. Když zhruba po 3 minutách tentýž hráč vsítil druhou branku, zdálo se vše jasné. Bohužel tato druhá branka nám nakonec zřejmě správně nebyla uznána pro porušení pravidla výkopu přes půl hřiště. To se nám stalo osudným, kdy soupeř těsně před koncem hrací doby srovnal pro nás nešťastným gólem na 1:1 a o vítězi turnaje kategorie U13 musely rozhodnout penalty. V nich se štěstěna přiklonila na stranu pražského týmu, který proměnil všechny tři penalty, což se našim klukům bohužel nepodařilo. V očích většiny našich fotbalistů se objevil smutek a tu a tam i slzy. Ale to bylo jen krátkodobé, při závěrečném vyhlášení, kdy kluci stáli na druhém stupínku vítězného pódia, všichni již slavili druhé místo, čímž udělali radost hlavně sami sobě, ale také všem fanouškům fotbalového klubu FK ČECHIE KRALUPY.
Kromě výše zmíněných mužstev se kategorie U13 účastnily ještě týmy SK ZBRASLAV a SK ROZTOKY.

Mužstvo FK ČECHIE KRALUPY pod trenérským vedením Jirky Slacha a Bohouše Běhounka staršího v turnaji úspěšně reprezentovali tito hráči: Jakub Lácha, Šimon Měchura, Petr Hladík, Kryštof Januška, Libor Masný, Tomáš Zajíček, Maxim Sochor, Jan Boháč, František Šutta, Jan Šenkýř a Michal Kazda.

Jiří Slach, trenér

Autor:KZ