Noc vědců na Dvořákově gymnáziu

Milí příznivci vědy,

s potěšením Vám sdělujeme, že na Dvořákově gymnáziu opět pořádáme oblíbenou Noc vědců. Napínavou online únikovou hru plnou robotiky pro vás připravil tým studentů a učitelů na pátek 27. 11. 2020 od 17.00 do 22.00. Stačí se připojit na nocvedcu.dgkralupy.cz.

Stanete se součástí strhujícího příběhu, ve kterém budete muset prozkoumat tajemství světa techniky. Do hry se může zapojit celá rodina, neboť zúčastnit se mohou všichni, kteří zvládnou číst. Můžete se těšit na programovací simulátor, robotickou ruku, seznámení s využitím robotů v dnešní době i v budoucnu. Uvidíte návod na výrobu svého vlastního robota, model hydraulické ruky, zjistíte, jak funguje camera obscura. Nebudou chybět ani hry a pokusy od našich nadaných programátorů, ukázka z laboratoře chemiků, odborný výklad biologů a fyziků. Pro dospělé je pak zajištěn speciální příspěvek na správný výběr robotické stavebnice pro děti.

Nejen že se pobavíte, ale hlavně získáte cenné vědomosti o robotech, se kterými možná v budoucnosti svedeme nejeden boj! Tak buďte připraveni…

Těšíme se na Vás!

tým organizátorů

Autor:KZ