Vyměňte si pohodlně vaši končící Opencard za Lítačku

Praha – Od konce podzimu letošního roku dojde k postupnému úplnému ukončení platnosti karet Opencard, na které již nebude možné v rámci regionálního dopravního systému PID Lítačka v Praze a Středočeském kraji cestovat. Všichni cestující, kteří ještě mají na staré Opencard nahrané kupóny, si mohou kartu vyměnit již dnes za Lítačku, a to zdarma a pohodlně na pár kliknutí na e-shopu pid.litacka.cz.

Letošní rok bude v pražské hromadné dopravě a ve veřejné dopravě ve Středočeském kraji ve znamení definitivního konce dopravní karty Opencard. Od začátku léta bude každý měsíc postupně končit platnost asi 5000 kartám. Doporučujeme proto všem cestujícím, aby využili možnost vyměnit si propadající červenou kartu za Lítačku. Výměnu karty lze provést jednoduše a zdarma na stránkách pid.litacka.cz a novou kartu si mohou cestující nechat doručit až domů, a to bez jediné návštěvy klientského centra Lítačky ve Škodově paláci či kontaktních prodejních míst Dopravního podniku. 

„Chceme cestujícím výměnu karet co nejvíce ulehčit, a proto doporučujeme výměnu provést prostřednictvím internetu, kde lze kartu vyměnit na pár kliknutí. Cestující tak nebudou muset čekat ve frontě ve Škodově paláci, kde se standardně výměna karet provádí,“ uvedl Michal Fišer, generální ředitel pražské městské společnosti Operátor ICT, která má správu a provoz dopravní karty Lítačka na starosti.

Cestující v hlavním městě a ve Středočeském kraji si kromě karty Lítačka mohou své dlouhodobé časové kupóny nahrát rovněž na bezkontaktní bankovní karty Visa a Mastercard či na In Kartu Českých drah. V blízké době navíc přibude možnost nahrát si dlouhodobé časové kupóny do mobilní aplikace PID Lítačka a při cestování po Praze a Středočeském kraji se tak prokazovat pouze prostřednictvím obrazovky mobilního telefonu.

autor: Vladimír Antonin Bláha, operátor ICT                                                                                 

O PID Lítačce

Regionální dopravní systém hlavního města a Středočeského kraje byl spuštěn v létě 2018. Dojíždějící ze středočeského regionu si mohou nově pohodlně nakoupit jízdné na jednom místě a mít ho nahrané na jednom nosiči dle svého výběru, ať už se jedná o Lítačku, platební kartu, nebo In Kartu Českých drah. Cestující mají možnost kupovat dlouhodobé časové kupóny na měsíc až rok buď v novém e-shopu Lítačky, nebo osobně na přepážce. Díky nové technologii ukládání údajů o jízdném v online systému se kupóny aktivují automaticky po jejich zakoupení na webu a již není nutné chodit kupón aktivovat k validátorům v metru.

Pasažérům, kteří preferují jednotlivé jízdenky před časovými kupóny, ulehčí cestování nová mobilní aplikace PID Lítačka. V mobilu si mohou vyhledat aktuální dopravní spojení a ihned zakoupit doporučenou jízdenku. Také si lze přes mobil zakoupit více jízdenek a aktivovat je při nástupu do vozu.

Autor:admin