Vnuk herce Lubomíra Lipského je frontmanem kralupské rockové kapely!

KRALUPY n. Vlt. – Na sklonku října se v Kralupech nad Vltavou uskutečnil dark indie festival Magická noc trubadúrů II. Headlinerem večera bylo legendární jihlavské XIII. století, jehož frontman Petr Štěpán tuto akci zařadil mezi své tři největší hudební zážitky roku: „Festival měl opravdu skvělou organizační úroveň. Mezinárodní zastoupení z řad účinkujících i návštěvníků a zaujal svým přesahem od hudby až po divadlo, literaturu či fotografii,“ uvedl Štěpán pro Abyss zine. O Magické noci byl natočen dokumentární film NA PALUBĚ HINDENBURGA, který mnoho osobností rockové scény označilo za velmi povedený! Jednou z jeho zajímavostí je i to, že komentář namluvil komentátor České televize – biatlonový specialista – Jiří Rejman.

„V bohatém průřezu z festivalového dění jsou zde zachyceny ukázky z hudebních i tanečních vystoupení, profily spisovatelů a hudebníků a pohledy do zákulisí. To vše je proloženo rozhovory z řad účinkujících i návštěvníků. Doporučujeme ke zhlédnutí všem věrným fanouškům gotického žánru i XIII. století,“ je uvedeno k pozvánce ke zhlédnutí dokumentu na oficiálních stránkách kapely XIII. století.

V dokumentárním filmu účinkují: XIII. století, Bratrstvo Luny, Ľahká Múza, Digital Angel, Skupina historického a scénického šermu Rytíři Fortuny, Taneční skupina Naděje, URBEX team Kralupy nad Vltavou, Petr Korál, Petr Štěpán, Pavel Štěpán, Jenny Nowak, Jaroslav Monte Kvasnica, R. X. Thámo, Gudrun Snake, Lord Darkthep, Tomáš Kobdzey Kašpar, Matěj Xpíl Lipský, Piotr Pšotek, Anniki Fokk, Michal Kašpar, Michal Seidl, Lenka Vořechovská, Tereza Holubová, Veronika Nováková, Taiga, Runa Lupita, Lenka Dragonari a další.

Pro kralupskou post gothic rockovou formaci Bratrstvo Luny byl uplynulý rok nadmíru plodný. Bratrstvo Luny vydalo své třetí řadové album Carpe Diem. Přijetí kritiky na domácí a polské scéně i fanoušky v obou zemích, kde kapela koncertuje, je pro domácí ansámbl velmi slibné.

Pilotním singlem projektu Bratrstva Luny Carpe Diem je skladba 451°Fahrenheita, jejímž autorem je zpěvák kapely Matěj Lipský, talentovaný vnuk legendárního českého herce Lubomíra Lipského. Natáčel ho štáb mladých polských filmařů na lokacích v Praze, Veltrusích a Všestudech.

AUTOR: Jindřich Kohm

FOTO: Jiří Šeda a Aleš Komárek

Autor:admin