Kralupy si připomenou 120 let od povýšení na město

V Kralupech nad Vltavou se začátkem září uskuteční oslavy 120 let od povýšení na město. Stane se tak v sobotu 10. září 2022 na Palackého náměstí, kde bude na návštěvníky čekat mimořádně pestrý kulturní program.

Kromě hudebního festivalu, na němž se představí několik známých těles (NEZMAŘI, GAUDEAMUS – folklorní soubor VŠE Praha, VOXEL, PORTLESS), se diváci mohou těšit i na příspěvky od DDM Kralupy či Dechový orchestr ZUŠ Kralupanka. Zajímavou podívanou slibuje i výstava výtvarných prací žáků z projektu Evropa 2050, přičemž autoři nejlepších kreseb si z celkového vyhlášení odnesou hodnotné ceny. Nejmenší návštěvníci se pak mohou těšit na dílničky, fotobox či filmový kvíz.

Neméně podstatné výročí, jež bude v souvislosti s programovými body připomenuto, se týká vzpomínek na uplynuvších dvacet let od ničivých povodní. Protože se akce zúčastní velká většina přímých aktérů, bude v tomto ohledu o čem povídat. Doprovodný program s obdobnou tématikou zároveň nabídne i ZŠ Komenského, kde se v rámci dne otevřených dveří uskuteční výstava s názvem „Povodně s nadhledem“. Chybět nebudou workshopy a hry spojené s vodním živlem. Kompletní program najdete na webové stránce https://www.mestokralupy.cz/

Autor:KZ