Kdy bude opravena silnice ke hřbitovu?

Kralupy nad Vltavou – Ve čtvrtek 21. března proběhla krátká schůzka zástupců našeho města a Krajské správy a údržby komunikací, která se prioritně týkala informací k rekonstrukci propadlé komunikace v ulici U Hřtibova.

Silnice je od léta loňského roku uzavřena a veškerá doprava je vedena objízdnou trasou. Opravu má zajistit právě KSÚS, neboť tato komunikace patří do její správy.

Na otázky odpovídá tiskový mluvčí MěÚ Kralupy, Aleš Levý:

 

Jak to s rekonstrukcí vypadá, začne se s příchodem jara v této lokalitě již něco dít?

V současné době byl ukončen monitoring komunikace a přilehlých svahů. Veškeré práce, které na poškozeném úseku dosud probíhaly, se týkaly pouze provozního zabezpečení. Bohužel musím konstatovat, že veškeré plány o rychlosti opravy vozovky vzaly za své a vůbec nekorespondují s tím, co nám bylo přislíbeno na podzim. Vyhlídky pro jaro tedy nejsou vůbec příznivé, neboť KSUS stále ještě nevybrala na tuto akci dodavatele, nemluvě o dalších nutných úkonech, které se zahájením stavby souvisí. Můj osobní odhad je tedy ten, že na jaře se s opravou vozovky rozhodně nezačne.

 

Jak moc je svah poškozený, jak bude oprava časově a finančně náročná?

Dle slov paní Chmelové (KSUS) byl svah opravdu v havarijním stavu a pravděpodobnost sesuvu vozovky byla skutečně velká. I z toho důvodu následoval onen monitoring a zabezpečovací práce. Zástupci města jsou však toho názoru, že celá operace mohla trvat mnohem rychleji. Jak moc budou další úpravy časově i finančně náročné, to v současné chvíli nikdo nedokáže přesně určit. Pro občany je toto určitě velice nepříjemná zpráva, ovšem město v této chvíli nemůže nikterak zásadně ovlivnit termín realizace oprav této komunikace.    

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“200″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“185″ thumbnail_height=“135″ thumbnail_crop=“0″ images_per_page=“9″ number_of_columns=“3″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Autor:admin