Kralupští florbalisté vyhrávají a vyhlížejí účast v play-up

Přelom ledna a února je ve znamení vyvrcholení základní části Divize, kterou již druhým rokem hrají kralupští florbalisté. Letošní ročník mají velmi slibně rozehraný a přestože nový kalendářní rok 2023 začali prohrou na hřišti Kobylis, z posledních čtyřech zápasů vyhráli hned třikrát a jsou ve hře o play-up, ve kterém mohou dobýt postup do vyšší soutěže, Národní ligy.

Kralupským Vlkům se daří zejména na domácím hřišti ve sportovní hale na Cukrovaru, kde nejdříve 15. ledna porazili ve středočeském derby nováčka ze Slaného 9:8 po nájezdech, které kralupské publikum vidělo vůbec poprvé! Následně sice tým trenéra Svobody klopýtl a těsně prohrál v Ústím nad Labem s tamějšími florbalisty 6:7, ovšem následně se vrátil na vítěznou vlnu, která trvá dvě utkání.

Během posledního lednového víkendu nejprve Wolves deklasovali hostující Florbal Sokolov, který jejich stylu hry vzdoroval pouze část zápasu. V rozhodující hrací části, kdy se hosté nadechli, kralupští florbalisté přepřáhli na vyšší výkonnostní stupeň a sedmi góly zdemolovali obranu soupeře. Vysoká úspěšnost střelby, pět přesilovkových gólů a rovnoměrně rozložená produktivita mezi všechny hráče v poli, včetně kvalitního výkonu brankáře Blaha, to byly klíče k domácímu vítězství nad Sokolovem v poměru 15:5.

Poslední tříbodové vítězství zaznamenal kralupský florbalový oddíl v sobotu 4.2., kdy vyhrál na hřišti Litvínova. V souboji měst s chemickou tradicí byli úspěšnější naši florbalisté, když díky koncentrovanému výkonu, kvalitní obraně a skvělé formě brankáře Davida Kozla vyhráli poměrem 7:4. Opět dobře fungovaly přesilové hry, ve kterých Vlci skórovali hned dvakrát. Po dvou brankách zaznamenali nejlepší střelec týmu Marek Čejka a nejproduktivnější hráč, Jakub Hájek.

Díky této výhře se florbalové mužstvo Kralupy Wolves dvě kola před koncem základní části nachází na 4. místě a vzhledem k tomu, že lídr tabulky, Sokolové z Královských Vinohrad, nemohou postoupit, jsou tak účastníky bojů v play-up o vyšší soutěž. Držme jim palce!

Autor:KZ