Sport o víkendu 44 (06.05. – 08.05. 2022)

ČESKÝ POHÁR V TURISTICKÉM ZÁVODĚ

V sobotu 7. května 2022 proběhl v Hostíně a Dřínovském hji první závod letošního Českého poháru v Turistickém závodě – outdoor runningu. Mezi 228 závodníky z celé České republiky startovalo i 40 závodníků TOM-KČT Kralupy. Pro některé to byla úplná premiéra na republikové úrovni, pro jiné naopak boj o medaile a body.

Získali jsme 5 medailí  (1 – 1 – 3)

První místo vybojoval mladší žák Jaroslav Beran, druhé místo získala Eliška Beranová mezi staršími žákyněmi, třetí místo pak získal nejmladší žák Štěpán Homolka, mezi ženami A – Blanka Rosáková a mezi muži A – Jan Vavřík.

Podařilo se nám vybojovat 11 postupů na Mistrovství České republiky.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – SUPERSPRINT (TURISTICKÝ ZÁVOD)

V sobotu 7. května 2022 proběhlo v Hostíně u Vojkovic Mistrovství České republiky v Supersprintu.

Do kvalifikace nastoupilo 181 závodníků – z toho 41 závodníků TOM-KČT a 10 nejlepších v kategorii postoupilo do finále, které se již běželo s odstupy z předchozí kvalifikace. Ve finále pak na závodníky čekal nejen rychlý běh, ale i kontroly plížení, odhad vzdálenosti, uzle, hod míčkem – všechny s trestnými koly.

Pořadí se díky těsným rozdílům z kvalifikace velmi často měnilo. Z TOM-KČT Kralupy startovalo ve finále 7 závodníků.

V kategorii žákyň obsadila Eliška Beranová – 2.místo / v kategorii žáků byl Jaroslav Beran na 7. místě

V kategorii žen zvítězila a mistryní České republiky se stala Blanka Rosáková, navíc zde byla ještě Klára Buncová na 4. místě a Tereza Popová na 6. místě

V kategorii mužů zvítězil a mistrem České republiky se stal Zdeněk Karhan, navíc na 3. místě skončil Jan Vejrosta