Plavání: Středočeský pohár nejmladšího žactva (5. kolo)

V neděli 7. 11. 2021 se v plaveckém bazénu v Kraulech nad Vltavou konalo 5. kolo Středočeského poháru nejmladšího žactva a zároveň Malá cena Kralup pro ročníky 2011 a mladší. Plaveckých závodů se zúčastnilo 12 oddílů z celého Středočeského kraje. Za Plavecký oddíl Kralupy se představilo 5 plavců. V kategorii desetiletých za sebou nechal nejvýraznější stopu Petr Kolář, který zvítězil ve 4 disciplínách, a to na 50 m a 100 m znak, 50 m motýl a 100 m polohový závod. V disciplínách 200 m volný způsob a 100 m znak pak obsadil těsná druhá místa. Z dívek ve stejné kategorii ve velmi silné konkurenci získala Ella Pustinová jedenkrát stříbrnou medaili na 100 m prsa a 4 krát si vyplavala bronzovou medaili v disciplínách 50 m, 100 m, 200 m volný způsob a 50 m prsa. V této kategorii se taktéž představila Marie Jiskrová, která sice na stupně vítězů nedosáhla, ale svými vyplavanými osobními rekordy se k nim výrazně posunula.

V kategorii devítiletých a mladších se o stupně vítězů postaralo duo chlapců Jan Váňa a Štěpán Pokorný. Jan zvítězil v disciplínách na 50 m a 200 m volný způsob, na 100 m volný způsob získal druhé místo a na 100 m znak pro Kralupy vyplaval třetí místo. Štěpán suverénně zvítězil v disciplíně na 50 m znak a v disciplínách na 50 m volný způsob a 100 m polohový závod obsadil druhá místa.

Poslední 6. kolo Středočeského poháru se uskuteční 18.12.2021 na Kladně. Přejeme nejmladším kralupským plavcům, aby i tyto závody byly stejně tak úspěšné. Dětem děkujeme za jejich skvělou reprezentaci kralupského oddílu, zejména pak v této nelehké době, ve které se nacházíme.