Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Středa 26. června 2019
  • Svátek má Adriana

 

www.hostibejk.webnode.cz – CELKOVÉ HODNOCENÍ : 2.5 out of 5 stars HODNOCENÍ ZPRAVODAJE:
 
KVALITA POKRMU:2.5 out of 5 stars
OBSLUHA:4 out of 5 stars
PROSTŘEDÍ:2 out of 5 stars
ÚROVEŇ TOALET:3 out of 5 stars

Název tohoto restauračního zařízení může připomínat pohostinné silné zvíře – a protože jsem se narodil na začátku měsíce května, vím, o čem píšu! Jmenuje se však jednoduše podle místa, na kterém se nachází. V Kralupech jediný stejnojmenný kopec patří mezi nejhezčí přírodní lokality města. I proto má toto místo obrovský potenciál, jen jej využít.

Restaurace Hostibejk však působí, jako by se v čase zastavila. Ještě jsem nebyl in a už jsem retro…

I když časy „in“ tu možná bývaly. Klika u vchodových dveří mi zůstala v ruce a ze zařízení interiéru na vás dýchnou léta osmdesátá. 

Polední nabídku jsem hledal marně. Že by se strávníkům nechtělo v poledne do kopce? Anebo nemají tak dlouhou pauzu na oběd, i to je možný důvod. Možná jsem měl přijít raději na večeři…

Vývar nabízený na jídelním lístku nebyl k mání, a tak jsem si dal na doporučení obsluhy cibulačku (35,- Kč). A ta mě nezklamala! Nebyla to sice ta francouzská, kterou dělám já, ale pochutnal jsem si. S jatýrky na cibulce psanými na menu jsem u obsluhy znovu neuspěl. Raději bych se dozvěděl dopředu, co zrovna nemají, než na to dostanu chuť!

Objednal jsem si tedy grilovaného lososa (185,- Kč), ke kterému jsem jako přílohu dietně zvolil zelené fazolové lusky. Dietka to nakonec opravdu byla, protože lusky nebyly dovařené, takže jsem jich snědl jen několik, ale na lososu jsem si pochutnal. Má posila zvolila kuřecí steak na grilované zelenině (135,- Kč) – na talíři vypadal dokonale, šťavnatost ale postrádal. 

Velké plus dávám za speciální rybí náčiníčko. Také ubrousky jsem dostal sváteční, to já mám moc rád. Nabídku piva Svijany jsem bohužel nemohl využít, pracovní den je holt pracovní den. 

Na oběd jsem si počkal trochu déle, ale čas jsem zabil mou oblíbenou činností – zíráním do hořícího krbu. 

Na pánské toaletě jsem si užil výhledu přímo na Říp. Na dámském WC, kam jsem poslal průzkumnici, prý téměř netekla teplá voda. 

Inu, kdo měl rád restauraci Hostibejk před 20 lety, bude spokojen i dnes. Moc se tam totiž nezměnilo. 

Dojmy ze mě nevyprchaly ani večer, kdy jsem ze sebe svlékal oblečení načichlé nezaměnitelným odérem smaženého jídla. 

Dobrou chuť Vám přeje Váš Oskar Suchar

P.S. V restauraci přijímají k platbě hotovost, stravenky i platební karty.

Kontakt:

Restaurace Hostibejk

Hostivítova 971

278 01 Kralupy nad Vltavou

Tel.: +420 315 724 85