Plavání: POKR o Zimní pohár ČR

Ovíkendu 4. a 5. 12. 2021 se konaly vrcholné plavecké soutěže desetiletého a jedenáctiletého žactva. V plaveckém bazénu v Praze Radlicích se konal Zimní pohár ČR desetiletého žactva 2021 pro oblast Čechy a na Kladně se konal Zimní pohár ČR jedenáctiletého žactva 2021 pro oblast Čechy. Z Plaveckého oddílu Kralupy nad Vltavou se celkem nominovalo 9 plavců.

Na Zimní pohár ČR desetiletého žactva 2021 pro oblast Čechy se přihlásilo celkem 196 závodníků do 1078 startů. Do závodu se přihlásilo celkem 52 klubů. Do kategorie dívek se přihlásilo 104 závodnic (500 startů), do kategorie chlapců 92 závodníků (578 startů). Přijato však mohlo být pouze v disciplínách do 100 m maximálně 36 nejrychlejších závodníků a v ostatních disciplínách maximálně 18 nejrychlejších závodníků. Nakonec bylo přijato 172 závodníků. Za kralupský oddíl se představili 3 plavci, a to Petr Kolář, Ella Pustinová a Jan Šebele. Petr Kolář každý svůj start proměnil v cenný kov. V disciplínách na 50 m volný způsob a 100 m prsa nenalezl přemožitele a získal tak titul do svých rukou. Stříbrnou příčku vyplaval v disciplínách 100 m znak a 100 m polohový závod. Bronzový stupínek pak obsadil v disciplínách 100 m a 200 m volný způsob. Krásné páté a sedmé místo si vybojovala Ella Pustinová na 200 m volný způsob a 400 m volný způsob.

Na Zimní pohár ČR jedenáctiletého žactva se přihlásilo celkem 275 závodníků do 1483 startů z 58 klubů. Do kategorie dívek se přihlásilo 148 závodnic (794 startů), do kategorie chlapců 127 závodníků (689 startů). Přijato však mohlo být pouze v disciplínách do 100 m maximálně 30 nejrychlejších závodníků, v disciplínách do 200 m 24 nejrychlejších závodníků a v ostatních disciplínách maximálně 18 nejrychlejších závodníků. Zde bylo nakonec přijato pouze 151 závodníků. Na Kladně pak kralupský oddíl reprezentovali plavci Vojtěch Klimeš, Tereza Zahradníková, Linda Pokorná, Kryštof Holoubek a Natália Potroková. Vojtěch Klimeš ve velmi silné konkurenci dokázal pro Kralupy vyplavat dvě bronzové medaile na 50 m volný způsob a na nejdelší trati meetingu 800 m volný způsob. Na 100 m volný způsob obsadil nepopulární čtvrté místo. Krásná dvě pátá místa získal na 100 m znak a 400 m volný způsob a šesté místo pak vybojoval v disciplíně 200 m volný způsob. Ve skvělé TOP TEN, tedy na devátém místě se umístili Tereza Zahradníková v disciplíně na 50 m volný způsob a Linda Pokorná na 200 m znak.

Všem kralupským plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu. Přejeme jim mnoho osobních rekordů do další plavecké sezóny.