Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Sobota 21. září 2019
  • Svátek má Matouš

Střední Čechy – Středočeská centrála cestovního ruchu vytvořila přehlednou mapu rozhleden doplněnou o důležité a praktické informace.

Známé i méně známé rozhledny se stávají čím dál častěji cílem výletníků a těší se stoupající oblibě. Proto se tým Středočeské centrály cestovního ruchu rozhodl sestavit seznam celkem 30 rozhleden v kraji, doplnit ho o řadu užitečných a praktických informací a dále zpracovat do přehledné mapy, aby bylo na první pohled patrné, kde se daný objekt nachází, jak daleko je od hlavního města a co se vyskytuje v jeho okolí.

Z popisků, které jsou v mapě uvedeny, se potencionální návštěvníci dozvědí například výšku rozhledny a výšku, v jaké se nachází vyhlídková plošina, počet schodů, otevírací dobu, cenu vstupného, ale i stručný popis okolní krajiny, aby bylo zřejmé, jaký výhled je z daného objektu možné očekávat.

„Léto je obdobím výletů a Češi jsou známí tím, že svůj volný čas, především pak o letních prázdninách, tráví venku, v přírodě. Ať už každý z nás preferuje jakýkoliv druh aktivity, od cyklovýletů přes túry až po cestování autem po památkách, rozhledna je vždy zajímavým cílem. A to určitě z důvodu výhledu – a těch opravdu malebných a dechberoucích je ve Středočeském kraji nespočet! Ale také proto, že se často jedná o architektonicky velmi zajímavé počiny. Z mapy pak každý snadno a rychle vyčte, kde se stavba vyskytuje, co je v jejím bezprostředním okolí, jak se k ní dostat, apod. Jinými slovy: naplánovat si výlety po středočeských rozhlednách nebylo nikdy jednodušší,“ říká o projektu radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Mapa je k dostání v tištěné verzi v TIC Středočeského kraje v Husově 21, Praha 1 nebo na webových stránkách SCCR zde.

https://www.centralbohemia.cz/filemanager/pdf-viewer/html5/flipbook_new.inc.php?fileID=431176&app=3051

autor: Kateřina Kubíčková,
tisková mluvčí SCCR

program kina program divadla kalendar akci jizdni rad

facebook

kvodkaz

TV KRALUPY