Kralupští futsalisté jsou přeborníky kraje

Kralupy nad Vltavou – Až do letošního března futsalový AFC Kralupy nikdy nevyhrál žádnou dlouhodobou soutěž, vždy postupoval z druhé pozice. Dosavadní výsledky letošního ročníku Krajského přeboru ve futsale zajistily, že případné vítězství AFC v zápase proti aktuálně třetímu týmu tabulky PK Třebusice se tato nepříliš lichotivá statistika změní.

AFC Kralupy : PK Třebusice 5:3 (3:3)

Poslední krok tentokrát Kralupům vyšel, v zápase o všechno byly lepším týmem, kromě pasáže mezi 11. a 13. minutou, kdy třikrát inkasovaly a přišly o nadějné vedení 2:0. Po Vymětalíkově okamžitém oddychovém času a úpravě sestavy se domácím povedlo do půle srovnat a do 31. minuty získat rozhodující náskok, zejména díky pohotovému Harmáčkovi, autorovi jedné asistence, tří gólů a jednoho parádního vlastňáku hlavou. Třebusice hrozily pouze svým stylem nahazovaných a nakopávaných míčů na hlavičkujícího pivota, ale dobře chytajícího Heimratha dvakrát podržela branková konstrukce. Po nečekaně klidném závěru zápasu si tak AFC zajistil titul krajského přeborníka.

Další podrobnosti v dubnovém vydání Kralupského Zpravodaje.

autor: Aleš Moravec