Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Sobota 25. ledna 2020
  • Svátek má Miloš

 OSTATNÍ SPORTY 

O posledním víkendu v dubnu se ve Frýdlantu konalo 2. Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji. Závodění v klasickém trojboji (tzn. bez speciálního vybavení) získává na popularitě, a to se také projevilo na počtu přihlášených závodníků, a tak bylo svazovou komisí rozhodnuto, že se závod rozloží do dvou dnů. V sobotní části závodila mládež a ženy, v nedělní části muži.

Kralupský oddíl vyslal do závodu tři závodníky: Petra Klicha (kat. junioři nad 105 kg), Zdeňka Tuháčka (kat. muži do 93 kg) a Luboše Šose (kat. muži nad 120 kg). Tito závodníci se kvalifikovali na předchozí soutěži – Mistrovství Čech v klasickém trojboji.

Petr Klich zvládl ve dřepu 207,5 kg, v benči 140 kg a zatáhl 260 kg. Svými výkony získal tři malé bronzové medaile za disciplíny a celkově 3. místo na MČR. Na svůj věk Petr předvedl pěkné výkony, a jak souhlasili i jeho soupeři, vypadal, že závod odjel spíš v tréninkovém rytmu. Jistě má před sebou slibnou budoucnost.

Zdeněk Tuháček nastupoval v kategorii, která je vždy hojně obsazená, a tak slibovala pěkné souboje. Zopakoval svůj dřep ze Sokolova o hodnotě 192,5 kg, v benči zatlačil 160 kg a v posledním pokusu mrtvého tahu zkusil nový osobní rekord 260 kg. Bohužel tento pokus nedotáhl. Celkově bral konečné 5. místo na mistrovství.

Luboš Šos nastupoval v kategorii zákulisně zvané „super“. Poslední dobou ho trápily zdravotní problémy a tak při pohledu na soupeře bylo jasné, že to nebude mít lehké. Diváci se těšili na mrtvé tahy, ve kterých vždy Luboš předvede pěknou show. Vždyť je to jeho královská disciplína, tentokrát navíc měla nádech souboje s Leošem Balatkou, který na Mistrovství Čech vyfoukl Lubošovi národní rekord v mrtvém tahu. Luboš se řádně namotivoval a posledním pokusem zatáhl 307,5 kg a ustanovil tak nový rekord ve své kategorii. Bohužel to však závodníkovi v součtu nestačilo na druhého Pavla Fučíka z Pohořelic a odnesl si celkově 3. místo z Mistrovství ČR. Útěchou mu může být zlato z mrtvého tahu, stříbro z benče a bronz ze dřepu.

Zmínku si také zaslouží další člen oddílu, Ivan Veselý, který tentokrát nebyl v roli závodníka, ale v roli akreditovaného rozhodčího svazu, delegáta soutěže a poradce oddílu. Poděkování zaslouží za kvalitně odvedenou víkendovou náročnou práci rozhodčího. Organizátoři zvládli soutěž na jedničku, atmosféra byla vynikající.

Nakonec bychom Vás rádi pozvali na Dny Kralup, kdy v neděli 8. 6. budou kralupští siláci pořádat druhý ročník soutěže Strongman Kralupy.

 Zdeněk Tuháček

program kina program divadla kalendar akci jizdni rad

facebook

kvodkaz

TV KRALUPY