Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Sobota 25. ledna 2020
  • Svátek má Miloš

 ZŠ 28. ŘÍJNA 

Loni nám úplně celý pobyt v Lužických horách propršel, tak jsme letos raději zamířili do Jizerek. Paní učitelka chtěla ušetřit rodičům trochu peněz, proto jsme vycestovali netradičně, a to prostředky hromadné dopravy. Jeden ochotný tatínek nám na místo dovezl kufry – znovu mu tímto, pane Rosecký, děkujeme. A my s paní učitelkou J. Truhlářovou a O. Provazníkovou vyrazili vláčkem do Prahy. Potom si někteří poprvé vyzkoušeli jízdu metrem a následovala nejkrásnější část cesty. Do Liberce jsme jeli s  dopravní společností, jejíž sluníčkový luxusní autobus nám rozzářil podmračený den.

Ještě zbýval kousek cesty do Hrabětic, a pak už jen vyběhnout na kopec k chatě Slovanka.

Manželé Trojanovi jsou ubytovatelé na pravém místě. Skvěle se o nás starali, nic pro ně nebyl problém a ještě k tomu výborně vařili. No, kde vám třikrát přidají řízek? Doporučujeme, jeďte k nim pobýt.

A co naše škola v přírodě?  Opravdu jsme absolvovali cestu kolem světa.

Každý den jsme byli na jiném kontinentě a vše tomu bylo uzpůsobeno.  Od her a soutěží (například vyhledávání názvů hlavních měst v lese a následné přiřazení ke státu, jindy zase rozluštění hieroglyfů nebo „parlamentu“ – hry, kterou nás naučili naši spolužáci Eliška a Vojta, ta se hodila třeba do Evropy, baseball zase do Ameriky), až po dopolední výuku (v matematice počítání rozdílů délek světových řek, výšky hor či hloubky oceánů).

I my jsme přiložili ruku k dílu a už ve škole jsme se rozdělili do skupinek a na jednotlivé světadíly si přichystali referáty. Každý večer byl navíc zpestřen divadlem. Upravené známé pohádky, jak jinak než na části světa. Tak třeba Karkulka šla přes rýžové pole a sežral ji čínský drak nebo rybář chytil lochneskou příšeru. Dost jsme se u toho vyřádili.

A to ještě nebylo vše. Program doplnil i jídelníček, rýže v Asii asi nikoho nepřekvapí, ale že nám k tomu dali čínské hůlky a někteří z nás oběd takto zvládli celý sníst?

Letos nám vše hrálo do karet.  Uprostřed týdne, když jsme byli v Antarktidě, začalo dokonce sněžit. Bez ohledu na datum 9. dubna. A když nám paní vedoucí slíbila, že následující africký den bude 40 C° – nikdo nevěřil. I to uměli splnit a vyhřáli nám saunu.

Když ještě dodáme, že krom procházek po okolí jsme se třeba podívali do sklárny, svezli se na koních, vyzkoušeli si první pomoc s vodními záchranáři z Liberce a ti nám navrch ještě ukázali slaňování z rozhledny, které jsme si všichni mohli vyzkoušet!  A na závěr i jízda na bobové dráze v Janově, už se nám sem víc zážitků ani nevejde.

Za loňskou propršenou školu v přírodě nám to letos vše vyšlo prostě na velikou 1.

žáci 4. třídy a třídní učitelka Jana Truhlářová 

program kina program divadla kalendar akci jizdni rad

facebook

kvodkaz

TV KRALUPY