Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Čtvrtek 28. května 2020
  • Svátek má Vilém

 ZŠ a MŠ TŘEBÍZSKÉHO 

O „barevnost“ naší školky se snažíme po celý rok – máme spoustu barevných hraček, „barevných a různorodých aktivit“ a s barvičkami si také každý den malujeme a tvoříme.

Na jaře jsme všem těmto barvám dali trochu jiný smysl a řád. Na počátku byla myšlenka, že se v určité dny oblékneme do jedné (předem dohodnuté) barvy. Další nápady přicházely samy. Barvy jsme si nakonec vybrali tři – na pondělí zelenou, na úterý červenou, na středu modrou, ve čtvrtek jsme pokračovali karnevalem a v pátek jsme týden zakončili dnem „naruby“. A tak naše školka žila celý týden, každý den jinou barvou a jinou aktivitou. Nejen všechny děti, ale i paní učitelky pečlivě volily garderobu. Tím to ale celé nekončilo! Ve třídě jsme si následně oblečení v komunitním kruhu pojmenovali, probírali různé detaily, rozlišovali jednotlivé odstíny. Děti hledaly správně barevné hračky, vzpomínaly na jídlo v dané barvě, na zvířátka, kytičky. Samozřejmě se ten den vždy barevně i malovalo. Barev jsme si všímali i při procházce městem – na fasádách, na záhonech, na autech… Děti se při tom všem dovádění učí hravou formou nejen samotné barvy, ale také si rozšiřují slovní zásobu. Navzájem se svými postřehy obohacují, učí se komunikativním dovednostem, vyjadřovat se, ale i naslouchat. Zkrátka barevný týden měl u dětí velký úspěch a o to nám šlo. Aby děti „učení“ bavilo, a tak jej s chutí v příštím školním roce zopakujeme.

Michaela Mikešová, MŠ Třebízského

ČERVNOVÉ AKCE

DEN S RODILÝM MLUVČÍM

Dne 5. 6. 2014 zavítá na naši školu pan Jeffery Griffith, což je rodilý mluvčí z USA, za kterým přijeli další čtyři studenti a rozhodli se, že na naší škole představí anglický jazyk a také USA z jiného pohledu, než je běžné. Navštíví hodiny anglického jazyka napříč celou školou od 2. do 9. třídy. Žáci se dozvědí formou her o přírodních zajímavostech, památkách, jídlech, nakupování, módních trendech a také se v rámci sportovní výchovy seznámí s americkým softballem a basketbalem. Hodiny budou doplněny americkými hrami na procvičování paměti, slovní zásoby, například tik-tak bomb, uno, boggle, speed scrable, pexeso twister a také se naučí nějakou zajímavou písničku.

V příštím školním roce jsme domluvili další spolupráci s panem Jeffery Griffithem.

SVĚTOVÝ SEMINÁŘ – KVALITNÍ ŽIVOT BEZ BARIÉR
ANEB JAK ŽIVOT VIDÍ NEVIDOMÍ

Jde o projekt primární prevence na podporu integrace zrakově postižených. Ve středu 18. 6. 2014 si žáci 1. – 7. třídy budou moci vyzkoušet úkony jako dočasně “nevidomí”, například chození v klapkách se slepeckou holí, rozpoznávání potravin, nalévání vody do hrnečku a podobně. Milým zpestřením bude také ukázka práce vodícího pejska. Na základě individuálních prožitků tak lze u žáků podpořit vzájemné sociální vnímání a dobré kolektivní vztahy mezi zdravými a postiženými.

program kina program divadla kalendar akci jizdni rad

facebook

kvodkaz

TV KRALUPY